USD: 29,255/32,787 EUR: 30,734/34,602
booked.net

АЗС — працює цілодобово

Ціни на нафту підскочили всупереч коронавірусним страхам

Ціни на нафту підскочили всупереч коронавірусним страхам

Ціни на сиру нафту підскочили після публікації поліпшених прогнозів ОПЕК і МЕА з приводу попиту на нафту на 2021 р Звіти переважили побоювання з приводу зростання захворюваності коронавірусів і повільного впровадження вакцин.

Вартість бареля червневої нафти Brent 14 квітня до 17:48 Зі Києву склала $ 66,26 (+ 4,07%). Барель травневої нафти торгувався по $ 62,75 (+ 4,27%).

«Основним рушійним фактором для цін сьогодні вранці став щомісячний звіт МЕА, в якому прогнозується значне зростання світового попиту на нафту в другому півріччі. Це, в свою чергу, збільшить попит на нафту ОПЕК і виснажить [надлишкові] світові запаси і запаси ОЕСР », – сказав аналітик PVM Oil Associates Тамас Варга.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) спрогнозувало, що глобальний попит і пропозицію на нафту будуть збалансовані в другій половині року, тому для задоволення очікуваного попиту виробникам може знадобитися наростити видобуток додатково на 2 млн бар. / Добу. (Б/д).

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) 13 квітня також підвищила свій прогноз світового попиту на 70 тис. Б / д в порівнянні з прогнозом минулого місяця. Картель очікує, що в 2021 р показник виросте на 5,95 млн б / д.

Ознаки стійкого економічного відновлення в Китаї і Сполучених Штатах підтримали недавнє зростання цін, але припинення розгортання вакцини в усьому світі і зростання числа випадків COVID-19 в Індії і Бразилії забарилися просування ринку до більш високих цінових рівнів.

«Тривалі невдачі в розгортанні вакцини і наближення до січневого піку числа глобальних захворювань [коронавірусів], ймовірно, будуть стримувати зростання видобутку нафти в короткостроковій перспективі», – сказала Вандана Харі, енергетичний аналітик Vanda Insights.

Ослаблення долара США також «забезпечило помірний поштовх вгору» в останні дні, але «не сформував потужний бичачий імпульс для виштовхування нафти з [існуючого] вузького торгового діапазону», – додала вона. У середу долар досяг 3-тижневого мінімуму, що зробило нафту дешевше для країн, що використовують інші валюти.

На додаток до більш слабкому долару активізація діяльності Ірану зі збагачення урану була «в деякій мірі сприятливою» для нафтового ринку, говориться в записці ING.

На думку аналітиків банку це говорить про те, що до повернення США до ядерної угоді з Іраном і скасування санкцій, швидше за все, ще далеко.

Дані Американського інституту нафти (API) показали, що запаси сирої нафти в США впали минулого тижня на 3,6 млн бар. при прогнозному зниженні на 2,9 млн бар. Згідно зі статистикою Управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA), падіння комерційних запасів сирої нафти в США склало за підсумками минулого тижня 5,889 млн бар.

За матеріалами API, EIA, Investing.com, Reuters, enkorr.

© 2022 Всі права захищені. Seotm.com