Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні заслухає правоохоронні й контролюючі органи з питання тіньового ринку пального, повідомляється на сайті комітету.
«Заслухати відповідальних осіб МФУ, ДПСУ, ДФСУ, ДБР, ГПУ, СБУ, МВС та Національної поліції щодо критичної ситуації на нафтогазовому ринку, пов’язаної з великим обсягом тіньового виробництва і торгівлі пальним із грубим порушенням законодавства», – йдеться в порядку денному засідання податкового комітету .
Засідання призначено на 28 квітня.
Глава Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев неодноразово висловлювався на підтримку боротьби з тіньовим обігом палива в Україні. Нелегальна торгівля нафтопродуктами в Україні, за його словами, набула критичних масштабів.
Гетманцев також відзначав, що однією з основних проблем паливного ринку є махінації з готівкою на АЗС, продемонструвавши функціонування цієї схеми на прикладі чека з АЗС «БРСМ».
Нагадаємо, за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля у всіх регіонах України відновилася кампанія з боротьби із нелегальним ринком нафтопродуктів. Очікувалося, що про виконану роботу контролюючі органи відзвітують у середині квітня, проте поки звіт переноситься на невизначений термін. Тим часом, за даними експертів і учасників ринку, видимих змін у роботі міні-НПЗ, нелегальних АЗС і пов’язаних з махінаціями схем із готівкою не відбулося.
Раніше повідомлялося, що в Україні спостерігається стрімке розширення тіньового ринку нафтопродуктів, що проявляється як у зростаючих обсягах виробництва на міні-НПЗ, так і в поновленні діяльності нелегальних заправних станцій.
Консалтингова група «А-95» прогнозує, що через нелегальне виробництво нафтопродуктів на міні-НПЗ і нафтобазах, а також через порушення касової дисципліни на АЗС державний бюджет України в 2021 році недоотримає понад 22 млрд грн акцизу і ПДВ, або на 21% більше, ніж у 2020 р..
Згідно з дослідженням «А-95», найбільша частка несплачених податків припадає на оптимізацію ПДВ і податку на прибуток – понад 15 млрд грн. Іншим потужним джерелом втрат є нелегальне виробництво нафтопродуктів.
за матеріалами enkorr.com.ua