USD: 41,100/41,494 EUR: 44,480/45,045
booked.net

АЗС — працює цілодобово

Листопадове ралі: пучок форс-мажорів підняв ціни у гурті

Листопадове ралі: пучок форс-мажорів підняв ціни у гурті

Через брак пропозиції на ринку ціни на гуртові партії нафтопродуктів продемонстрували стрімке зростання. Дизельне пальне в середньому здорожчало за тиждень на 2,13 грн/л (+7,97%), а бензини – на 43 коп./л (+1,51%). Такі дані надали у Консалтинговій групі «А-95» за підсумками тижневого цінового моніторингу.

Заряд тижневому ралі дали новини з Кременчука, де минулими вихідними сталися неполадки на установці первинної переробки нафти, що призвело до паузи у відвантаженнях. На заводі пообіцяли оперативно повернутися у звичне робоче русло, але за п’ять робочих днів цього не сталося.

Біда не приходить одна, і на тому ж початку тижня «потішили» білоруси, які підтвердили інформацію про скорочення листопадових постачань на 30-40%, яка раніше блукала ринком. «На початку місяця було анонсовано скорочення відвантажень на 10-15% та їх перенесення на грудень, але ближче до середини місяця скорочення зросло до 30–40%», — розповів один із трейдерів. Опитування показало, що точних причин такого рішення БНК ніхто не знає. За однією з версій, білоруський уряд зобов’язав нафтовиків поповнити запаси на внутрішньому ринку, та у це мало хто вірив.

На це нашарувалася давня проблема з відвантаженнями російського дизеля з Гомеля, звідки відправляє партії компанія SNEL Energy.

«У понеділок ресурс було завантажено, але станом на сьогодні він ще не перетнув кордон України», – розповів співрозмовник enkorr у п’ятницю. Як і в разі з БНК, тут звучить «залізнична» версія – криза перевезень в Україні.

Складнощі з ресурсом на півночі швидко розхитали колишню впевненість на півдні.

«Обсяг вільного ресурсу в Миколаєві дуже обмежений, всі ранні обсяги вже розпродано, новий танкер очікується лише наприкінці місяця», – каже один із великих «південних» трейдерів.

Як результат, на ринку почалося ажіотажне зростання, щасливі власники ресурсу змінювали цінники по кілька разів на день, багато хто в результаті вирішив притримати ресурс, і на кінець тижня ринок вийшов на діапазон 28–29 грн/л.

У Коростені наприкінці тижня залишилися торгувати «Фактор» і UPG – за 28,30–28,40 грн/л, за тиждень цінники зросли на 2,30 грн/л.

У столичному регіоні за тиждень прайси злетіли на 2,10–2,20 грн/л, нечисленні пропозиції сьогодні були у діапазоні 28,50–28,80 грн/л. За 28,50 грн/л можна було купити мозирський ресурс у «Анвітрейда» й литовський – у компанії «Гранд-Петрол».

Мінімальне зростання було зафіксовано в Миколаєві, де пропозиції були в діапазоні 27,30–27,50 грн/л, додавши за тиждень 1,6 грн/л, для «своїх» «Фідея» пропонувала грецький ресурс за 26,80 грн/л.

Наступного тижня ринок очікує на повернення «Укртатнафти». Не виключено, що зміниться і білоруський настрій, сказали джерела серед білоруських нафтовиків. Та за фактом на ринку виник міцний дефіцит оцінним обсягом 8% (або 54 тис. т), який швидко нейтралізувати буде проблематично. Кінець листопада буде по-літньому спекотним.

Динаміка цін у дрібному гурті, грн/л
© 2024 Всі права захищені. Seotm.com